Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Chcesz mieć wolne? Idź do szkoły

Utworzony przez pin, 26 kwietnia 2013 r. o 06:25 Powrót do artykułu
Mamuśka, bzdury opowiadasz i własnie jesteś jedną z tych, które bezrefleksyjnie wierzą w to,co przeczytają i usłyszą w tzw. mediach. A media kochają nagonki,bo judzenie wspaniale sprzedaje się,jak każda plotka i zła wiadomość. Szkoły mało uczą,bo tak okrojony jest program.Nauczyciel nie ma czasu na wykładanie programu,bo zawalony jest wypełnianiem idiotycznych papierów i próbą wychowania min. Twojego dziecka. Wychowania, na które rodzice nie mają czasu, nie potrafią i potem mówią,że szkoła nie wychowała. Kiedyś było tylko sprawdzenie listy i prowadzenie lekcji,a teraz?? Zanim napiszesz o "kokosach" z tych korków,zreflektuj się,proszę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marco napisał:
To typowo polskie,nieustanne zaglądanie pod czyjąś kołdrę i bezinteresowne judzenie.W wykonaniu wszelkich szmatławców. Nie jestem nauczycielem,ale sporo na ten temat wiem,czasem nawet za dużo. Dlaczego mnie nie to interesuje,kto i jak pracuje?? A większość ludu zagląda każdemu w portki! To oczywiście przenośnia,dla nierozumnych. A takich coraz więcej,jest i będzie,gdy popatrzy się na rzeczywistość i skutki reformy edukacyjnej."Piękny" przykład w filmiku w Gazecie Wyborczej,na którym widać degrengoladę uczniowskiej wiedzy. Nie grzmi się,że poziom wiedzy uczniów tragicznie spada(nie z winy nauczycieli!).Widocznie to na rękę wszelkiej władzy,kościelnej też. Łatwiej rządzi się tępym narodem. Widzi się lub tylko chce się widzieć i słyszeć wyłacznie o tych długich "darmowych" wakacjach,feriach i niby 18 godzinnnym tygodniu prcy. A nie ma się pojęcia o walce z coraz większą tępotą uczniów, brakiem zainteresowania rodziców swoimi dziećmi no i biurokracją. Wielokrotnie jest powtarzane,przez samych nauczycieli,że chcą pracować 8 godzin dzienne,jak inni.Tylko jak w urzędzie (nauczyciel to przecież urzędnik!) nauczyciel winien mieć zapewnione takie same narzędzia pracy i pomieszczenia,by nie zabierał pracy do domu. Wtedy w godzinach pracy (np 7.30-15.30),już po lekcjach, przyjmuje rodziców,robi zebrania z rodzicami,konsultacje,wycieczki z uczniami itp,itp...Po pracy jest wolny!,jak każdy! I co wtedy biedni rodzice powiedzieliby? Dopiero zacząłby się szum i wielkie larum! Jak to,my tu ciężko pracujemy,a taki nauczyciel nie chce zostać po pracy,np do godziny 19., by z radością poczekać na rodzica. Kto wtedy napisze coś dobrego o nauczycielu? Nie,bo to jego obowiązek!!! Oj,mozna by pisać i pisać....Szkoda zdrowia.
Popieramw 150%
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Uwaga! liceum ogólnokształcące , od 1 maja do 13 maja - łącznie 2 tygodnie wolnego dla uczniów na miesiąc przed końcem roku szkolnego ( i ta sielanka ma miejsce juz 2 rok) i zamiast mobilizacji, konkretnych sprawdzianów wiedzy, możliwości uzyskania nowych ocen ( bo z niektorych przedmiotow ich brak albo jakas jedna, symboliczna) czy też spokojnego poprawienia ocen - mamy totalne rozprężenie!!!! bo przeciez matury nie mogą się odbywać w warunkach "pracującej " szkoły tak jak to przez lata bywało i jakoś wszyscy mieliśmy i czas i miejsce, teraz nauczyciele są nieuchwytni przed , w trakcie i jeszcze długo po i tak strasznie obarczeni, że czasem umowienie sie na konsultację jest sporym wyczynem....to oczywiscie nie jest regułą ale też niestety nie jest też rzadkością. bałagan, bałagan i byle co!!! to nie ma nic wpolnego z dawną szkołą, a uczeń jest tak naprawdę mało istotny w tym wszystkim...smutne, ale prawdziwe. już mamy co mamy, a co bedzie dalej - strach pomyślec patrząc na dość zagubionych młodych ludzi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kkk napisał:
Wszystko ok. Jak byłem dzieciakiem lubiłem wolne w szkole, ale czasy się zmieniły i rodzice nie mają tyle wolnego, żeby zaopiekować się dziećmi tymi z klas 0 - 3 w czasie gdy ciało pedagogiczne odpoczywa, a zadarza się to często.
Ciało pedagogiczne nie ma wolnego podczas rekolekcji. Zamiast was, katolickich rodziców, wędruje z waszymi dziećmi do kościołów. Póżniej albo wczesniej ma lekcje 9 w większości szkół), a na dokładkę (bo to przeciez wolne)- rady pedagogiczne albo szkolenia. Ciału pedagogicznemu ( bo nie dzieciom, prawda) właśnie wydłużono rok szkolny. Bo dzieci kochają siedzieć w szkole wtedy, gdy na drworze 30 stopni. W szkołach podstawowych cialo pedagogiczne ma dyżury świetlicowe podczas majowego weekendu. Wiem, blibyście bardziej zadowoleni, gdyby do pilnowania siodemki dzieci ( nieliczne w wolne od edukacji dni przychodzą do szkoły, choć jest taka możliwość) zaangażowane było całe grono pedagogiczne, np. 64 pedagogów. Pan redaktor tez chyba bardzo zazdrości nauczycielom. Chyba tez redakcja nie dała urlopu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
do Ja - to już dla mnie kpina, jak czytam o pracy ciała pedagogicznego ludzie pracują w gorszych warunkach za mniejszą kasę i się tak nie rzucają a tu wielkie larum, bo ktoś śmie pytać o rzeczy wynikające z przepisów - i nikt nie wymaga bay w te dni byli wszyscy - można zorganizować dyżury dla kilku dzieci, są szkoły, które sobie z tym świetnie radzą organizacyjnie i wiem, ze są szkoły gdzie faktycznie większość siedzi w papierach ale i sa szkoły, które sa zamknięte na amen
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A CO NA TO KURATORIUM?????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bzdety gadacie mamuśki!!! Trzeba było nie robić sobie bachora skoro ciężko z nim wytrzymać te parę dni. Wy mamuśki to chciałybyście, żeby szkoły były otwarte non stop. Jak byście mogły to i w weekend i święta posyłałybyście własne bachory do szkół. Po co wam te dzieci, skoro najlepiej jak ich nie ma? (czytaj: przebywają w szkole)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do wszystkich osób szkalujących pracę nauczycieli: Skoro praca w szkole jest taka wspaniała - zapraszam Was do zmiany zawodu i zatrudnienia się jako nauczyciel. Gwarantuję, że wtedy skończą się te wszystkie komentarze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Katarzyna napisał:
Witam, Chciałabym tylko dodać, że podczas tych 'wolnych' dni na egzaminy nauczyciele pracują w komisjach nadzorujących więc jak widać NIE są to wcale dni wolne! Dodam również, że tylko nieliczne szkoły mają wolne 29-30 kwietnia, z całą pewnością nie są to gimnazja i licea. Ponadto, jak wiele osób zapomina nauczyciele pracują również w domu sprawdzając testy, kartkówki, wypracowania... O tym oczywiście już nie napisano bo przecież tak jest wygodniej! Jeżeli autor wyliczy sobie wszystko dokładnie wówczas zapraszam do dyskusji! Pozdrawiam serdecznie!
Ja się włącze Kasiu, macie prawie całe wakacje wolnego. Koniec dyskusji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nauczycielka napisał:
Do wszystkich osób szkalujących pracę nauczycieli: Skoro praca w szkole jest taka wspaniała - zapraszam Was do zmiany zawodu i zatrudnienia się jako nauczyciel. Gwarantuję, że wtedy skończą się te wszystkie komentarze.
Zapraszam do pracy na kasę w sklepie, zaczniesz doceniać swoją pracę i przestaniesz pisać bzdury na formum, że jest bardzo ciężko. Na kasie też trzeba się użerać z ludźmi. Praca wymaga wysiłku i fizycznego i umysłowego, bo jak się nie skoncentrujesz to zrobisz manko i musisz pokryć straty. A Pani jak się nie skoncentruje, to najwyżej napisze ó zamiast u, albo powie że Polska to monarchia i leży w Azji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Kocham" takie artykuły o nauczycielach. Jak tylko zobaczę taki na jakimś portalu,to od razu patrzę na ilość komentarzy. Do czego zmierzam? Otóż temat "nieróbstwa' nauczycieli i ich "przywilejów" , to temat idealny na wierszówkę (nie wiem,czy nadal tak płaci się w redakcjach). Duża część z osób,które wypowiadają się,to ludzie myślący,ale bywa że większość,to...jak większość naszego społeczeństwa. Zanim przeczytacie taki artykół,to popatrzcie na tytuł. "Chcesz mieć wolne? Idź do szkoły!" Tytuł juz mówi wszystko, dalej można nie czytać!. Nie powiem,że o autorze, ale o redakcji.No,ale autor to i redakcja. Rano zbierają się i konsternacja,bo nie ma o czym pisać.Nic nie dzieje się w naszym mieście. No,ale zbliża się długi weekend, kto ma wolne? Znowu nauczyciele! Prawnicy pracują,lekarze też,tylko nauczyciele bumelują, a niedługo jeszcze wakacje! O prawnikach i lekarzach nie będziemy pisać,bo nie warto zadzierać,tez mało zarabiają (przecież nie udzielają korepetycji),a jaka "odpowiedzialność"!. Przydają się,nigdy nie wiadomo kiedy. A nauczyciel? Wszyscy go mieli,na pohybel z nim,za moje cierpienia! I moich dzieci! Nic mnie nie nauczył, i moich dzieci też! Burżuj jeden, korepetycji i wakacji mu się zachciewa! Nie ma oczym pisać, no to piszemy o szkole,nic nam nie zrobią,a zasiejemy ferment. No i trochę "lajków" wpadnie, może zostanę naczelnym? I tak do następnej okazji,a wakcje blisko.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marco napisał:
Mamuśka, bzdury opowiadasz i własnie jesteś jedną z tych, które bezrefleksyjnie wierzą w to,co przeczytają i usłyszą w tzw. mediach. A media kochają nagonki,bo judzenie wspaniale sprzedaje się,jak każda plotka i zła wiadomość. Szkoły mało uczą,bo tak okrojony jest program.Nauczyciel nie ma czasu na wykładanie programu,bo zawalony jest wypełnianiem idiotycznych papierów i próbą wychowania min. Twojego dziecka. Wychowania, na które rodzice nie mają czasu, nie potrafią i potem mówią,że szkoła nie wychowała. Kiedyś było tylko sprawdzenie listy i prowadzenie lekcji,a teraz?? Zanim napiszesz o "kokosach" z tych korków,zreflektuj się,proszę.
Kończ Waść. Wstydu sobie oszczędź.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przepraszam za błąd w słowie "artykół". W zasadzie nie robię błędów, bo jestem uczniem dawnych czasów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pewnie więcej wolnego dla dzieciaków, a później dzieciaki nie wiedza ile dni ma rok jak w filmie http://www.youtube.com/watch?v=wNBc8xIht-U
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czytam i nie wierze, że można być tak słabym dziennikarzem, żal, w życiu nie kupie Waszego Piano, ani wydrukowanej wersji tego "dziennika",
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a moze ktos z grona pedagogicznego skomentuje ten rysunek? 3 godz. dziennie w szkole? http://grafik.rp.pl/grafika2/1003467,1075101,16.jpg
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlaczego jak rekolekcje to nie ma lekcji?? Ja jak chodzę na rekolekcje to nie mam wolnego w pracy. Godzina w Kościele i trzeba mieć z tego powodu wolny dzień? Przegięcie jakieś..... Należałoby to towarzystwo trochę zdyscyplinować. Tez chodziłam do szkoły i wolnego w rekolekcje nie było, rekolekcje się odbyły.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Proszę się nie licytować, każda praca ma swoje plusy i minusy, nie tylko bycie nauczycielem, są prace dużo bardziej odpowiedzialne i stresujące, ale w żadnej pracy nie ma tyle wolnego więc może się nie licytujmy, tylko uznajmy, że jest to przywilej trochę przegięty patrząc nawet na wykres powyżej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Hmm, nie jestem nauczycielem, więc zapewne za chwilę usłyszę zarzut, iż nie wiem z czym to się wiąże, jednak pomimo wszystko pozwolę sobie wyrazić opinię jako rodzic. W szkole, do której uczęszcza moje dziecko również do poniedziałku jest wolne. Rodzice zostali poinformowani, że sami maja zapewnić opiekę dla swoich dzieci ponieważ szkoła będzie zamknięta. Zaznaczę przy tym, iż nie byliśmy o tym poinformowani przez dyrekcję na początku roku szkolnego. Dowiedzieliśmy się o tym w tym tygodniu. Ja z przyjemnością spędzam czas ze swoimi dziećmi jednak niestety nie mam możliwości wziąć urlopu na tyle dni, więc moje pytanie brzmi----co mam zrobić z dzieckiem, które nagle okazuje się, że nie pójdzie do szkoły? Zabrać ze sobą do pracy??? Wybaczcie, ale mieszkając na wsi nie potrafię współczuć nauczycielom, którzy mając po 8-15 dzieci w klasie, pobierając masę dodatków i zarabiając 1,5 razy tyle co średnia krajowa (nie wspomnę o przeciętnej pensji w naszej gminie) narzekają. Tu nie ma miejsca na współczucie...a jedynie na złość!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A w naszej szkole każdy nauczyciel (który nie jest członkiem komisji) w czasie trwania egzaminów musi przebywac w szkole w ramach swoich zajęć, więc o wolnym nie ma mowy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...